Mobilne Planetarium

W poniedziałek i  wtorek, 23 i 24.01.2023 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia w mobilnym planetarium. Wzięli w nich udział uczniowie klas 1-8 oraz dzieci z przedszkola i oddziałów przedszkolnych. Zajęcia te odbywały się na salach gimnastycznych pod specjalnym namiotem, przy wykorzystaniu nowoczesnych technik. Młodsi uczniowie, po zapoznaniu się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi kosmosu oraz historii jego badania przez uczonych, wraz z bohaterami filmu animowanego wyruszyli w kosmiczną podróż wyjątkową, tekturową rakietą. Lądowali na kolejnych planetach Układu Słonecznego, lecz nie na wszystkich, niektóre z nich bowiem są kulami gazowymi i odwiedziny na nich nie były możliwe. Starsi uczniowie podczas pokazu również mogli poczuć się jak w podróży kosmicznej. Na początku zapoznali się z krótką prezentacją o Układzie Słonecznym. Następnie grupami przeszli do dużego namiotu, gdzie oglądali film o historii astronomii, podczas którego mogli usłyszeć wiele interesujących informacji, np. o tym, że pierwszy w kosmosie nie był człowiek, a pies – Łajka. Pokaz był niezwykle ciekawy zarówno dla przedszkolaków, jak i dla najstarszych uczniów.

Weronika Trochim, kl. 6b