BEZPIECZNE FERIE

Niebawem rozpoczną się ferie dla dzieci i młodzieży z terenu województwa mazowieckiego. To czas wypoczynku i relaksu, jednak ze względu na pogodę i panujące na zewnątrz warunki może to również być czas niebezpieczny. Corocznie przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w okresie zimowym, spotykają się z dziećmi, przypominając podstawowe zasady bezpiecznego, zimowego wypoczynku. Strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Przysusze gościli w naszej szkole 3 i 8 lutego. Przeprowadzili oni pogadanki na temat bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku oraz szeroko pojętego bezpieczeństwa. Strażacy przypomnieli dzieciom (i poprosili o przekazanie tej informacji dorosłym)  o zaletach posiadania czujki tlenku węgla w domu oraz jak należy postępować z palącym się olejem na patelni, w jaki sposób go ugasić. Nasi uczniowie mogli również obejrzeć film z zakresu bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych. Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu nasi uczniowie spędzą ferie nie tylko ciekawie, ale przede wszystkim bezpiecznie.