Śpiewająco i radośnie powitaliśmy wiosnę

21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna, na którą, zmęczeni szarością i chłodem zimy, wszyscy czekaliśmy z niecierpliwością. Zasłużyła więc ona na huczne powitanie. I takie właśnie zgotowali jej uczniowie i przedszkolaki ZPO w Przysusze. Zainspirowani przez kolegów z Samorządu Uczniowskiego, już kilkanaście dni wcześniej zaczęli przygotowywać barwne plakaty, które zaprezentowane zostały w dniu powitania wiosny i oceniane były w konkursie na najpiękniejszy plakat wiosenny. Samorząd Uczniowski zaprosił także do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszy strój Pani Wiosny. Po wnikliwej ocenie jury dokonało niełatwego wyboru i wyłoniono zwycięzców konkursów.
Najpiękniejszy plakat wiosenny, klasy I-III:
I miejsce – klasa Ib,
II miejsce – klasa IIb,
III miejsce – klasa IIIa.
Najpiękniejszy plakat wiosenny, klasy IV-VIII:
I miejsce – klasa VIa,
II miejsce – klasa IVa,
III miejsce – klasa Vb.
Najpiękniejszy strój Pani Wiosny:
W kategorii klas I – III wszystkie klasy otrzymały wyróżnienia za udział.
W kategorii klas IV – VIII:
I miejsce – klasa IVc,
II miejsce – klasa VIa,
III miejsce – Vb.
Wszystkie klasy biorące udział w konkursach otrzymały pamiątkowe dyplomy.
Głównym punktem programu tego dnia były jednak występy karaoke. Chętni uczniowie z różnych klas prezentowali przed społecznością szkolną swoje talenty wokalne. Wybierano znane utwory, więc publiczność chętnie włączała się do wspólnego śpiewania.
Oczywiście odbywały się również lekcje, ale stosownie do okazji, były one wyjątkowe – część zajęć dla swoich kolegów prowadzili uczniowie klas 6, 7 i 8. W klasach Ia, IIa i IIIa był to dzień gier planszowych i puzzli – dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione gry i wspólnie się bawiły. W salach i na korytarzach zrobiło się kolorowo, dzięki wiosennym dekoracjom – szczególnie kwiatom i bocianom przygotowanym w różnych technikach plastycznych.
21 marca to także Światowy Dzień Zespołu Downa – niektórzy uczniowie naszej szkoły włożyli więc różnokolorowe skarpetki na znak solidarności ze wszystkimi osobami z trisomią chromosomu 21.
Ważne i radosne momenty warto jest przeżywać wspólnie, dlatego mamy nadzieję, iż powitanie wiosny wraz z całą społecznością szkolną przysporzyło naszym uczniom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.