Jesienne aktywności

Wakacje dawno minęły, jednak utrzymująca się piękna, wręcz jeszcze do niedawna letnia pogoda, nie pozwala o nich zapomnieć. Korzystając z niezwykłych uroków złotej jesieni, uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawcami podejmują liczne aktywności na świeżym powietrzu.
Celem wypraw stał się pobliski las – klasy siódme uczestniczyły w zajęciach na ścieżce edukacyjnej „Rawicz”. Pracownik Nadleśnictwa Przysucha opowiedział uczniom o znaczeniu lasu dla środowiska oraz omówił specyfikę pracy leśniczych. Wyprawę zakończyło wspólne ognisko na Skałkach. Na klasowe ogniska na Skałki wybrali się także uczniowie klasy 1a i 3b. Korzystając z dobrze przygotowanego obiektu rekreacyjnego, uczniowie grali w piłkę, a także przy dźwiękach gitary śpiewali piosenki.
Wspólnie spędzony czas to okazja do integracji dzieci, rozmów o ich zainteresowaniach. To również szansa na zdobycie pewnych umiejętności z zakresu survivalu – przygotowanie ogniska i samodzielne upieczenie kiełbasek.