Mikołajki 2023

6 grudnia, jak co roku, na szkolnych korytarzach zaroiło się od uczniów w czerwonych mikołajkowych czapkach. Nie zabrakło też dzieci przebranych za elfy, renifery, śnieżynki i pomocników Świętego Mikołaja. Mikołajkowe stroje założyły również przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 3. Wszystko to, by podkreślić radosną atmosferę oczekiwania na Mikołaja. W wielu klasach obdarował on dzieci upominkami lub pozostawił prezenty w specjalnie i starannie do tego przygotowanych miejscach. Dłuższą wizytę Święty Mikołaj złożył przedszkolakom, które odpowiadały na jego pytania, śpiewały mu piosenki i recytowały wierszyki, by następnie otrzymać od miłego gościa wspaniałe podarunki. Mimo, że wielu milusińskim towarzyszyła lekka trema, każdy po spotkaniu z Mikołajem miał uśmiechniętą buzię.
Uczniowie działający w Samorządzie Uczniowskim zaproponowali swoim kolegom udział w aktywnej przerwie z towarzyszeniem piosenek świątecznych.
Po spotkaniach w szkole przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 wraz z opiekunami udali się do Domu Kultury, gdzie obejrzeli poruszające przedstawienie teatralne, na które zaprosił je Burmistrz Gminy i Miasta. Był to spektakl  pt.: ,,Tajemnicza skrzynia”. Piękna sceneria przeniosła najmłodszych widzów wprost do raju. Nie było w nim kartkówek i prac domowych, a na drzewach rosły cukierki i lody. I tylko na środku stała piękna skrzynia, której pod żadnym pozorem nie wolno było otwierać. Niestety ludzka ciekawość wygrała i skrzynia została otworzona. Na świecie pojawiły się kolejno: Ból, Złość i Kłamstwo. Ratunek przyniósł Wergilian, uosobienie dobroci i miłości, wnosząc Nadzieję, która pozwala optymistycznie spoglądać w przyszłość. Przedstawienie wzbogacała piękna oprawa muzyczna oraz efekty wizualne. Spektakl wywarł na młodych widzach wiele pozytywnych emocji, które na długo pozostaną w ich pamięci.
Starsi uczniowie organizowali z okazji mikołajek loterie lub bawili się w kręgielni. Niektóre grupy udały się na świąteczne wycieczki – szczegóły i zdjęcia znajdują się w artykule pt. ,,Zimowe wycieczki 2023″ (kilka postów niżej).
By radosna atmosfera mikołajkowa została z nami na dłużej 7 grudnia zorganizowano i przeprowadzono w szkole Mikołajkowy Turnieju Piłki Nożnej dziewcząt i chłopców. Wzięli w nim udział uczniowie i uczennice klas 2-8. W pierwszej części o zwycięstwo walczyły drużyny klas 2-3, następnie 4-5, w ostatniej turze grali uczniowie klas 6-8. Koledzy i koleżanki piłkarzy dzielnie dopingowali ich w czasie całego turnieju, nie zabrakło pomysłowych okrzyków oraz plakatów zagrzewających do boju.
Po pięciu godzinach turniejowych zmagań wyłoniono najlepszą drużynę w każdej z grup:
Grupa I
I miejsce  –  klasa 3b
II miejsce – klasa 3a
III miejsce – klasy 2a i 2b
Grupa II
I miejsce – klasa 5b
II miejsce – klasa 5c
III miejsce – klasy 4ab i 5a
Grupa III
I miejsce – klasa 8
II miejsce – klasa 7b
III miejsce – klasa 6a
IV miejsce – klasy 6b i 7a
Wszystkie drużyny z rąk pana dyrektora Marcina Fidosa otrzymały pamiątkowe dyplomy.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom turnieju dziękujemy za dostarczenie nam mnóstwa pozytywnych sportowych emocji.