Powiatowy Konkurs Ortograficzny – podsumowanie

29 maja w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Przysusze odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie o tytuł Powiatowego Mistrza Ortografii 2024. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów w czterech kategoriach. W trzech nagrodzono uczennice i uczniów naszej szkoły:
W grupie I / kl. II – III szkoły podstawowej trzecie miejsce zajęli ex aequo: Antoni Zajda z klasy 2b (opiekun: p. Barbara Pawul) i Oskar Dziakiewicz z klasy 3b (opiekun: p. Maria Bomba). Wyróżnienie otrzymała Agata Drab – uczennica klasy 3a (opiekun: p. Małgorzata Sobczak).
W grupie II / kl. IV – VI szkoły podstawowej trzecie miejsce zajęła Nadia Gasek  z klasy 5c (opiekun: p. Bożena Prokopczyk).
W grupie III / kl. VII, VIII trzecie miejsce zajęła Nina Osuchowska z klasy 7b (opiekun: p. Bożena Prokopczyk).
Gratulujemy i bardzo się cieszymy, że aż pięcioro naszych uczniów znalazło się w zaszczytnym gronie laureatów konkursu, w którym wzięło udział aż 155 osób z całego powiatu, o zwycięstwie zdecydowały drobne błędy, najczęściej interpunkcyjne lub ortograficzne drugiego stopnia. Teksty dyktand, pełne trudnych ortograficznie i interpunkcyjnie fragmentów, okazały się wyzwaniem nawet dla najlepszych znawców języka polskiego. Organizatorzy podkreślili wysoki poziom tegorocznych uczestników i zachęcili wszystkich do dalszego rozwijania swoich umiejętności językowych. Nagrody i dyplomy zostały wręczone przez panią dyrektor PBP, Annę Setę.
Wydarzenie uświetniły dwie poetki – Teresa Sobolewska oraz Danuta Ewa Skalska, które zaprezentowały swoje autorskie wiersze, dodając literackiego uroku tej uroczystości.