Szkolny Konkurs Recytatorski

W marcu odbyły się eliminacje szkolne do 41 Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego i 47 Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” .
Spośród 24 recytatorów z klas 1-4 jury konkursowe do etapu powiatowego zakwalifikowało: Filipa Łochowskiego z klasy 1a, Polę Cendrowską z klasy 2a, Olgę Kłosińską z klasy 2b i Karinę Próchnicką z klasy 4b. W kategorii klas 5-8 w konkursie wzięło udział 17 osób, naszą szkołę w dalszym etapie będą reprezentować: Maja GrusieckaJan Kinas – oboje z klasy 5a.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich nauczycielom i rodzicom. Wszyscy włożyli dużo pracy w zapamiętanie i interpretację głosową tekstów. Wiele osób komisja konkursowa wyróżniła za szczególnie ciekawe recytacje. Laureatom życzymy powodzenia podczas eliminacji powiatowych, które odbędą się 26 marca 2024 roku o godzinie 10:00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Przysusze.
Konkurs koordynowały przy ul. Warszawskiej panie: Barbara Pawul, Anna Tamioła, Bożena Prokopczyk, Bożena Bomba, Bogusława Pożoga, Paulina Wojciechewicz, przy ul. Skowyry: Joanna Babicka, Magdalena Swat i Katarzyna Gołyska.