TALENTY DWÓJKI

„Kochaj to, co robisz
i rób to, co kochasz.
Pasja jest kluczem otwierającym drzwi
do radości i dostatku.”

David Cuschieri
Szkoła to nie tylko miejsce, w którym mozolnie przedzieramy się przez zawiłości różnych dziedzin nauki, to nie tylko sprawdziany i praca domowa. To również miejsce, w którym można odkrywać swoje talenty i rozwijać pasje. O tym, jak wiele mają ich uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 mogliśmy przekonać się 8 lutego podczas kolejnego już koncertu „Talenty Dwójki”. Przed rodzicami, dziadkami, przyjaciółmi oraz społecznością miasta swoje umiejętności zaprezentowało ponad stu uczniów. Publiczność mogła podziwiać występy wokalne – dzięki nim przenieść się w filmowy świat Pocahontas i Meridy Walecznej, wzruszyć słuchając wykonanej w języku ukraińskim piosenki „Hej, sokoły”. Widzowie wysłuchać mogli również utworów muzyki klasycznej, filmowej i współczesnej, brawurowo zagranych na takich instrumentach jak: ksylofon, flet poprzeczny, trąbka, pianino, klarnet czy skrzypce. Nie zabrakło gitary elektrycznej i nieco mocniejszych dźwięków. Wielu wrażeń dostarczali także tancerze i tancerki, prezentujący układy taneczne.
Nasi uczniowie posiadają także talenty aktorskie, więc w czasie koncertu publiczność mogła bawić się oglądając zabawne scenki i skecze oraz słuchając recytacji.
Wśród naszych „perełek” są uczniowie utalentowani plastycznie oraz mała mistrzyni szachowa – podczas koncertu można więc było podziwiać obrazy i rysunki zdolnych plastyczek oraz podjąć  wyzwanie szachowe i rozegrać mecz z mistrzynią, co okazało się bardzo atrakcyjne dla przybyłych gości, choć, cóż… większość to starcie przegrała.
Artyści zapowiadani barwnie przez prowadzące koncert konferansjerki dawali z siebie wszystko, by widzowie dobrze się bawili.
Całej imprezie towarzyszyła zbiórka pieniędzy przeprowadzona przez szkolne koło PCK na rzecz małego Jasia, który nagle i ciężko zachorował. Każdy mógł też kupić lub wykonać dla Jasia pocztówkę z pozdrowieniami i życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia. Efekt tej spontanicznej akcji był niezwykły – udało się zebrać 6930 zł, które zostaną przekazane rodzicom chłopca.
Liczba zgromadzonych na widowni osób przeszła najśmielsze oczekiwania uzdolnionych uczniów oraz nauczycieli przygotowujących koncert, a impreza okazała się doskonałą formą integrowania całej społeczności.
Na zakończenie koncertu występujący wraz z publicznością wspólnie wykonali piosenkę, której przesłaniem jest zachęta do podejmowania wyzwań i odważne kroczenie przez życie.
Pan dyrektor Marcin Fidos, podsumowując koncert podziękował wszystkim artystom – małym i dużym, nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowania, rodzicom, pracownikom Domu Kultury, którzy sprawili, by koncert odbył się w jak najlepszych warunkach oraz wszystkim przybyłym. Wyraził też  nadzieję na ponowne spotkanie za rok.