Wycieczka klas 8

Dnia 26 listopada 2021 r.  klasy 8 a i b były na wycieczce przedmiotowej w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Podczas ciekawych zajęć uczniowie odkrywali tajemnice natury, a także samodzielnie przeprowadzali doświadczenia. Każdy z uczestników wycieczki poczuł się jak badacz i odkrywca, miał możliwość sprawdzenia możliwości swojego ciała, ocenił swoją wrażliwość na światło, postrzeganie kolorów i podatność na iluzję. Setki eksponatów w Strefie Eksperymentowania pomogły ósmoklasistom zrozumieć zjawiska związane z falami czy prądem. Na wystawie: Przyszłość jest dziś – Cyfrowy mózg młodzież obejrzała  innowacje, które zagoszczą niebawem w naszych domach oraz dowiedziała się, jakie zmiany przyniesie najbliższa przyszłość. Czy można ufać maszynom, pokochać robota oraz jak działa sztuczna inteligencja – to kolejne interesujące zagadnienia tej wycieczki. Uczniowie mieli także możliwość zobaczyć automatyczny samochód, a w Teatrze Wysokich Napięć obejrzeć niecodzienny spektakl z elektrycznymi wyładowaniami w roli głównej.
Następną atrakcją wycieczki była Niewidzialna Wystawa. To wyjątkowa podróż
w niewidzialny świat. Można było wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłów: słuchu, węchu i równowagi. Godzina „bycia niewidomym” spędzona na tej wystawie pozwoliła uczniom dostrzec, że żyjemy w jednym świecie – świecie osób widzących i niewidomych. Wycieczkę zorganizowała pani Katarzyna Wójcik wraz z wychowawczyniami klas: panią Edytą Szymańską i panią Aliną Włodarczyk.