Konkursy językowe za nami

W pierwszych tygodniach czerwca w naszej szkole odbyły się konkursy z języka angielskiego i języka niemieckiego.
Konkursie  Języka Angielskiego udział wzięło 56 uczniów z klas IV-VIII. Każda grupa wiekowa pisała test w swojej kategorii. Wszyscy mierzyli się z zagadnieniami gramatycznymi i leksykalnymi, ale musieli również wykazać się wiedzą o krajach anglojęzycznych. Konkurencja była duża, a uczniowie wykazali się bardzo wyrównanym poziomem wiedzy, w związku z czym w klasach IV,V i VII konieczne było przeprowadzenie „dogrywek”, by ostatecznie wyłonić zwycięzców konkursu. Są nimi:
Klasy IV
I miejsce         Alicja Gołyska, IVb
II miejsce        Vanessa Dogbatsey, IVa
III miejsce       Zuzanna Banasiewicz, IVb
Klasy V
I miejsce         Zuzanna Prasowska, Vb
II miejsce        Magdalena Kieszek, Va
III miejsce       Stanisław Gajos, Va
I miejsce         Zuzanna Oracz, VIa
II miejsce        Kamil Bomba, VIa
III miejsce       Szymon Piecyk, VIa
Klasy VII
I miejsce         Michalina Pietrasik, VIIb
II miejsce        Dominika Kwaśniewska, VII b
III miejsce       Gabriela Kokosińska, VIIb
Klasy VIII
I miejsce         Izabela Romanik, VIIIa
II miejsce        Jakub Kieszek, VIIIb
III miejsce       Barbara Gołyska, VIIIa
Uczniów oraz konkurs przygotowali nauczyciele: Inga Dubaj, Agnieszka Rejczak i Witold Gołyski.
Konkursie Języka Niemieckiego dla klas IV – VIII udział wzięło 54 uczniów. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień, stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia stopnia opanowania struktur leksykalno – gramatycznych oraz motywowanie ich do nauki języka niemieckiego. Laureatami konkursu zostali:
Klasy IV
I miejsce          Vanessa Dogbatsey,  IVa
II miejsce         Ignacy Ryś, IVb
III miejsce        Zuzanna Banasiewicz, IVb
Klasy V
I miejsce          Stanisław Gajos, Va
II miejsce         Bartosz Telecki, Va
III miejsce        Adam Piecyk, Va
I miejsce          Zuzanna Oracz, VIa
II miejsce         Monika Kruzel, VIa
III miejsce        Szymon Piecyk, VIa
Klasy VII
I miejsce          Michalina Pietrasik, VIIb
II miejsce         Wiktoria Gagacka, VIIa
III miejsce        Patrycja Sowińska, VIIb
Klasy VIII
I miejsce          Izabela Romanik, VIIIa
II miejsce         Aleksandra Nowak, VIIIa
III miejsce        Barbara Gołyska kl, VIIIa
Uczniów oraz konkurs przygotowały panie: Dorota Głogowska i Monika Kumor-Niedźwiecka.
Wszyscy uczestnicy konkursów językowych otrzymali słodkie upominki ufundowane przez pana Zdzisława Ciecierskiego, prezesa firmy Lewiatan Polska.
Sponsorem nagród książkowych w Konkursie Języka Angielskiego jest firma King Klinkier Przysucha.
Serdecznie dziękujemy fundatorom nagród za wspieranie nas w promowaniu nauki języków obcych i motywowaniu uczniów do jak najlepszego ich poznawania.
Zwycięzcy obu konkursów otrzymają dyplomy i nagrody podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2021/2022.
Gratulujemy wspaniałych wyników!