Szkolny Konkurs Mitologiczny

„Mitologia grecka” to jedna z ulubionych lektur szkolnych młodych czytelników. W czasie lekcji języka polskiego w klasach piątych uczniowie poznali wiele mitów, przygotowali też plakaty dotyczące tych starożytnych opowieści. Na zakończenie cyklu lekcji na ten temat odbył się konkurs drużynowy dla uczniów wyłonionych podczas eliminacji w klasach 5a i 5b. Uczestnicy po naradach w pięcioosobowych grupach odpowiadali na wylosowane pytania dotyczące greckich bogów i herosów. Rozwiązywali też ćwiczenia interaktywne: prawda – fałsz i łączenie w pary pasujących do siebie imion i opisów postaci mitologicznych. Uczniowie musieli również wykazać się znajomością frazeologizmów pochodzących z mitologii. Niektórzy przebrali się za ulubioną postać: Demeter, Korę, Atenę i Hadesa oraz pięknie o niej opowiedzieli kolegom i koleżankom. Rywalizacja była zacięta i wyrównana, po naradach komisja konkursowa (panie: Barbara Pawul i Katarzyna Gołyska) ogłosiła remis.
Drużyna klasy 5b: Anna Helman, Zuzanna Banasiewicz, Milena Wójcik, Alicja Gołyska i Ignacy Ryś.
Drużyna klasy 5a: Vanessa Dogbatsey, Julita Kwiecień, Alicja Jasińska, Jakub Prokopczyk i Aleks Mirecki.