Światowy Dzień Kostki Rubika

Kostka Rubika to ikona światowej kultury, symbol inteligencji, cierpliwości i wytrwałości. Jej popularność przekracza granice wieku i narodowości, łącząc ludzi z całego świata w fascynującej przygodzie rozwiązywania jej kolorowych układanek. Dlatego też nie dziwi fakt, że istnieje specjalne święto dedykowane tej wyjątkowej łamigłówce – Międzynarodowy Dzień Kostki Rubika.
Światowy Dzień Kostki Rubika obchodzony jest 17 kwietnia. Kostka została stworzona przez węgierskiego architekta Ernő Rubika w 1974 roku, od tamtego czasu zyskała sympatyków na całym świecie.
 W naszej szkole uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Kostki Rubika. Dzieci obejrzały film pt. Najmądrzejsza zabawka świata, a później rozegrały turniej w układaniu kostki Rubika na czas. Bezkonkurencyjna okazała się Julia Fidos z klasy 3a, która jako jedyna ułożyła całą kostkę (w ciągu 2 minut) i uzyskała tytuł Arcymistrza.
Pozostałe osoby układały jedną ściankę kostki na czas, najszybciej zrobił to i pierwsze miejsce zdobył Krzysztof Okrutny z klasy 3a (10 sekund), drugie miejsce zdobył Dawid Wołynkiewicz z klasy 2a, trzecie miejsce Mikołaj Seliga z klasy 2a, czwarte miejsce Ernest Kołsut z klasy 3a, piąte miejsce Michał Kopijek z klasy 1a i szóste miejsce pozostali uczestnicy: Aleksander Grusiecki z klasy 2a, Julka Ryńska z klasy 2a, Filip Dębowski z klasy 3a i Oskar Sapieja z klasy 1a. Na wyróżnienie zasłużył Emil Dobroń z klasy 3a, który jako jedyny podjął wyzwanie i ścigał się z Arcymistrzynią.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w zabawie.