XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

7.10.2022r. nasza szkoła brała udział w XII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Ta międzynarodowa akcja ma na celu zachęcenie całej społeczności szkolnej do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.
W tym dniu gry i zabawy z wykorzystaniem tabliczki mnożenia zostały przeprowadzone na lekcjach matematyki. Do zabawy przystąpili uczniowie klas od trzeciej do ósmej.
Za bezbłędne odpowiedzi ustne i pisemne w konkursach uczniowie oraz pracownicy szkoły otrzymywali tytuły „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.
Poprzez wspólną zabawę łączymy się z ludźmi na całym świecie. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że „królowa nauk” towarzyszy nam przez całe życie – w każdej chwili – kiedy patrzymy na zegarek, wybieramy numer telefonu, liczymy kieszonkowe. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia przyniosły wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Cieszymy się, że to matematyczne święto weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza.
W przygotowanie i oprawę tego wyjątkowego dnia włączyli się nauczyciele plastyki, pod kierunkiem których uczniowie klas starszych wykonali plakaty, prezentujące sposoby szybkiego zapamiętywania tabliczki mnożenia. Plakaty te zdobią korytarze szkolne.
Gratulujemy Mistrzom Tabliczki Mnożenia i wszystkim uczestnikom konkursu.
Koordynatorzy akcji: nauczyciele matematyki i edukacji wczesnoszkolnej w PSP nr 2 w Przysusze.